W czwartek 15 sierpnia w Pińczowie uroczyście obchodzono święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Mszę odprawiono w kościele p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.
Po Mszy uczestnicy obchodów złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem w parku miejskim, pod Pomnikiem Katyńskim i Grobem Żołnierzy Września 1939 na cmentarzu.

Wiązanki złożono również w miejscu straceń za więzieniem. Tu też biorący udział w uroczystościach wystąpili z okolicznościowymi przemówieniami.