Wczoraj, we wtorek 13 sierpnia, w Busku-Zdroju skradziono rower ze sklepu, w którym był oferowany do sprzedaży. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 68 – letni mieszkaniec podbuskiej miejscowości, znany wcześniej mundurowym z jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości.
Jednoślad został zwrócony właścicielowi, natomiast niedoszły 'cyklista' trafił do policyjnej celi. Przed południem do buskich mundurowych dotarło zgłoszenie o kradzieży roweru ze sklepu, w którym był oferowany do sprzedaży. Natychmiast na miejsce zdarzenia udał się policyjny patrol. Właściciel skradzionego jednośladu dokładnie go opisał i rozpoczęto poszukiwania.
Na jednej z ulic, kryminalni wypatrzyli mężczyznę prowadzącego dwa rowery, z czego jeden odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Prowadzącym rowery okazał się 68 – letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój, znany funkcjonariuszom z …jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości. Sprzęt o wartości 900 zł odzyskano i przekazano prawowitemu właścicielowi. Sprawca kradzieży został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
T.P.
źródło www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl