Okradł wiejski sklep
2013-08-13 09:56:32

W niedzielny poranek pińczowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Kielc. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy i różnych artykułów z jednego ze sklepów. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z jednego z wiejskich sklepów, który znajdował się na parterze domu mieszkalnego. Jak się okazało, z kasy sklepu zniknęło ok. 600 zł, a z półek papierosy, karty doładowań do telefonów różnych operatorów, a także słodycze i transporter piwa.

Policjanci namierzyli mieszkańca Kielc, który w miejscowości, gdzie doszło do kradzieży, przebywał w odwiedzinach u dziadków. Przebywając w okolicy sklepu, wykorzystał nieuwagę właścicieli i późnym wieczorem wszedł za ladę sklepową przez otwarte wejście od zaplecza. Po tym jak się „obłowił”, uciekł.

Policjanci szybko ujawnili jego kryjówkę. Mężczyzna podczas zatrzymania miał ponad 3 promile w organizmie. Przestępca posiadał przy sobie jeszcze część łupów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

I.B.

źródło www.swietokrzyska.policja.gov.pl




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14756