Woda z kranu zdatna do picia 2013-08-12 17:39:02
Woda w kranach w Busku-Zdroju jest zdatna do picia. Jak nas poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju Krzysztof Socha nie ma żadnych przeciwwskazań, by pić wodę prosto z kranu. To dobra wiadomość, zważywszy na fakt, że woda z kranu jest dużo tańsza niż ta w butelkach i zawsze mamy ją pod ręką.
W naszym kraju nadal panuje powszechny brak zaufania do wody z kranu. A
woda z kranu często nie różni się niczym od wód butelkowanych, czasem
jest nawet od niej lepsza. Jak się bowiem okazuje woda mineralna może,
choć wcale nie musi, charakteryzować się wysoką zawartością minerałów.
Woda źródlana natomiast nie różni się składem mineralnym od wody z
kranu.
Smak wody mogą psuć na przykład przestarzałe
instalacje. W takich sytuacjach warto zastosować filtr podzlewozmywakowy
i cieszyć się smaczną i orzeźwiającą wodą prosto z kranu.
Wprawdzie
upały już za nami, a to właśnie przy wysokich temperaturach pijemy
najwięcej wody, ale kto wie, co szykuje lato na kolejne dni. Dobrze więc
wiedzieć, że gdy zaczynają nam doskwierać wysokie temperatury, całkiem
nieźle ugasi pragnienie woda płynąca z kranu. Wszystkim paniom, które
jednak preferują wodę butelkowaną, przypominamy, że picie wody prosto z
butelki grozi powstawaniem przedwczesnych zmarszczek.
|
|
|