Szkody po nawałnicy
2013-08-08 10:26:25

Dziesięć zastępów ratowników usuwało skutki nawałnicy, jaka przeszła w środę wieczorem nad powiatem pińczowskim. Najwięcej zniszczeń odnotowano w miejscowości Wola Knyszyńska.


Wiatr zerwał tu dach ze stodoły i przewrócił drzewo, które upadając, uszkodziło dach domu. Doszło także do podtopień, strażacy wypompowywali wodę z dwóch zalanych posesji. Nawałnica wyrządziła także szkody w Pawłowicach, gdzie doszło do podtopień, oraz w Górach Pińczowskich, gdzie zalana została droga. Na trasie Działoszyce-Pińczów wiatr połamał drzewa, które usuwali strażacy.

/kr/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14731