W niedzielę 4 sierpnia po godzinie 23.00 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Busku - Zdroju wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Grabowica w gminie Pacanów.
Do zdarzenia zostały zadysponowane cztery samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko-Zdrój i trzy z okolicznych OSP. Po przyjeździe stwierdzono, że pali się drewniana opuszczona stodoła pokryta eternitem.

Bezpośrednio na palącą się stodołę podano prąd wody, dokonano również częściowej rozbiórki konstrukcji w celu łatwiejszego dostępu do ogniska pożaru. Pogorzelisko zostało przeszukane, na szczęście nie znaleziono osób poszkodowanych. Ustalenia co do przyczyny pożaru prowadzi policja.
zdjęcia PSP Busko-Zdrój