Oddaj hołd bohaterom
2014-08-01 10:46:57

Godzina "W" - 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 - była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. Niemcy i Sowieci po obu stronach frontu zwalczali oddziały idące Powstaniu na pomoc.


Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.

 plakat_powstanie_warszawskie.jpg

Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.

źródło umjedrzejow.pl


 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14655