Msza święta w cieniu drzew
2013-07-30 11:08:55

Upalna niedziela i ponad 30-stopniowe upały nie wystraszyły wiernych, którzy bardzo licznie przybyli na mszę świętą odprawioną 28 lipca przy kaplicy św. Anny w Pińczowie.


Msza ku czci patronki miasta, świętej Anny, odbywa się na wzgórzu co roku. Biorą w niej udział mieszkańcy, a także przedstawiciele policji, samorządowcy, w tym roku również motocykliści z Wolnej Grupy Motocyklowej 'Ponidzie'. Ołtarz ustawiono w cieniu drzew.

 msza_na_wzgorzu_swanny.jpg

msza_na_wzgorzu_swanny1.jpg 

Mszę koncelebrowali m.in. ksiądz profesor Roman Kuligowski i ksiądz kanonik Jan Staworzyński. W nabożeństwie uczestniczyli m.in.wiceburmistrz Marek Zatorski, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kierkowski, pełniący obowiązki komendanta policji młodszy inspektor Grzegorz Makuch, a także komendant Państwowej Straży Pożarnej brygadier Władysław Węgrzynowicz.

 msza_na_wzgorzu_swanny2.jpg

msza_na_wzgorzu_swanny3.jpg 

msza_na_wzgorzu_swanny4.jpg 

Nie zabrakło również byłego komendanta pińczowskiej policji Adama Równickiego. Podczas mszy poświęcono samochody oraz jednoślady, modląc się o bezpieczną jazdę.

/kr/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14632