Upalna niedziela i ponad 30-stopniowe upały nie wystraszyły wiernych, którzy bardzo licznie przybyli na mszę świętą odprawioną 28 lipca przy kaplicy św. Anny w Pińczowie.
Msza ku czci patronki miasta, świętej Anny, odbywa się na wzgórzu co roku. Biorą w niej udział mieszkańcy, a także przedstawiciele policji, samorządowcy, w tym roku również motocykliści z Wolnej Grupy Motocyklowej 'Ponidzie'. Ołtarz ustawiono w cieniu drzew.

Mszę koncelebrowali m.in. ksiądz profesor Roman Kuligowski i ksiądz kanonik Jan Staworzyński. W nabożeństwie uczestniczyli m.in.wiceburmistrz Marek Zatorski, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kierkowski, pełniący obowiązki komendanta policji młodszy inspektor Grzegorz Makuch, a także komendant Państwowej Straży Pożarnej brygadier Władysław Węgrzynowicz.

Nie zabrakło również byłego komendanta pińczowskiej policji Adama Równickiego. Podczas mszy poświęcono samochody oraz jednoślady, modląc się o bezpieczną jazdę.
/kr/