Remont w Kawczycach dobiegł końca
2013-07-29 13:18:56

25 lipca br. zakończył się remont kolejnej świetlicy wiejskiej w Gminie Busko-Zdrój. Tym razem oddano do użytku świetlicę wiejską w miejscowości Kawczyce.


W ramach inwestycji wymieniono pokrycie dachu budynku z płyt azbestowo-cementowych na blachę trapezową powlekaną oraz wykonano komplet obróbek blacharskich dachu, rynien i rur spustowych. W świetlicy wymieniono także część okien usytuowanych nad parterem z drewnianych na okna PCV. Nad pomieszczeniami świetlicy wykonano także ocieplanie stropu.

Wszystkie te zadania mogły być zrealizowane dzięki udziałowi środków pomocowych, w ramach zadania: „Remont budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kawczyce gmina Busko-Zdrój", której celem jest rozwijanie aktywności społecznej wsi Kawczyce poprzez remont budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kawczyce, gmina Busko-Zdrój, zgłoszonego do dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stowarzyszenia Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider" w ramach działania 413 z zakresie małych projektów „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013.

Całość remontu wyniosła 24,323,27 zł z czego wysokość dofinansowania wyniosła 15,820 zł, co stanowiło 80% kosztów kwalifikowanych.

Benefektorem zadania był Samorząd Województwa Świętokrzyskiego reprezentowany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Adama Jarubasa, a Beneficjentem Gmina Busko-Zdrój reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę.

Wyremontowana świetlica w Kawczycach stała się miejscem, gdzie każdy mieszkaniec w atrakcyjny sposób spędzi swój wolny czas. Takie miejsca służą integracji i pobudzają do lokalnej działalności.

źródło www.umig.busko.pl


 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14620