W niedzielę 28 lipca w Synagodze Starej w Pińczowie odbył się XV Koncert Pamięci Jana Góreckiego 'Najpiękniejsze melodie świata'. Wystąpiło Trio Harmonijek Ustnych 'Con Brio'. Trio tworzą Zygmunt Zgraja, Janusz Zając, Robert Kier. Koncert poprowadził Artur Jaroń.
Trio, którego nazwa oznacza 'Z życiem', wykonuje muzykę poważną oraz rozrywkową. Muzycy grają na harmonijkach chromatycznych, diatonicznych, basowych, akordowych i akordeonie. W niedzielne popołudnie wykonali ulubione utwory Jana Góreckiemu, któremu dedykowano koncert.
Koncert był hołdem złożonym Janowi Góreckiemu, człowiekowi, któremu kultura w Pińczowie wiele zawdzięcza. Jan Górecki pracował w pińczowskim Muzeum Regionalnym. To dzięki jego inicjatywie udało się przygotować wiele wystaw stałych w muzeum, poświęconych różnym dziedzinom i epokom. To m.in. Janowi Góreckiemu Pińczów zawdzięcza Kaplicę Katyńską w zespole klasztornym na Mierowie oraz symboliczny Grób Katyński.

Jan Górecki pisał m.in. o dziejach pińczowskich Żydów, architekturze dawnego Pińczowa, kwiatach Ponidzia. Zasłużony dla Pińczowa ma w mieście swoją ulicę. Pracownicy Muzeum planują postawić muzealnikowi ławeczkę w wirydarzu Belwederu.
zdjęcia TMB