Oddział geriatryczny w buskim szpitalu wznawia działalność
2013-07-31 11:33:05

Oddział geriatryczny w szpitalu Rejonowym w Busku-Zdroju wznawia działalność od 1 sierpnia. Do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęło pismo dyrektora buskiego szpitala Grzegorza Gałuszki w sprawie ponownego uruchomienia oddziału geriatrycznego z dniem 1 sierpnia.


Jak nas poinformowała rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ Beata Szczepanek, NFZ nie ma żadnych zastrzeżeń co do wznowienia geriatrii.

Oddział geriatryczny w buskim szpitalu był jedynym w całym województwie świętokrzyskim. Został otworzony w styczniu, po dwóch miesiącach oddział zawieszono z powodu braku specjalistów. W końcu zdecydowano o zamknięciu geriatrii. Dyrektor zwrócił się z prośbą o anulowanie pisma dotyczącego likwidacji i zawieszenie pracy oddziału do 31 lipca. Dzisiaj wpłynęło pismo o ponowne uruchomienie buskiej geriatrii.










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14613