We wtorek 23 lipca policjanci w Pińczowie obchodzili swoje święto. Dwudziestu policjantów podczas uroczystości zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Pożegnano też uroczyście mł. insp. Adama Równickiego, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju.
Z tej okazji jednostkę odwiedził Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 w sali Powiatowego Ośrodka Kultury w Pińczowie. Przybyło na nią wielu gości, m.in. przedstawiciele lokalnych władz, samorządów, a także emerytowanych pracowników policji. Policjantom podziękowano za nienaganną służbę, szczególnie za pomoc w organizacji pogrzebu starosty Jana Moskwy. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk złożył świętującym życzenia.

Podczas uroczystości mianowano 20 policjantów, pozostałych 21 otrzymało mianowania w środę 24 lipca.
Wyższe stopnie otrzymali:
Korpus oficerów młodszych
kom. Wagner Barbara na nadkom.
Korpus aspirantów
- st. asp. Twaróg Łukasz na asp. szt.
- st. asp. Jarosz Dariusz na asp. szt.
- asp.Wojtala Robert na st. asp.
- asp. Chrobot Marek na st. asp.
- asp. Kosik Ryszard na st. asp.
- asp. Smaczyński Artur na st. asp.
- st. asp. Zachariasz Marek na st. asp.
- mł. asp. Modrzewiecki Zbigniew na asp.
- mł. asp. Pawełczyk Jacek na asp.
- sierż. szt. Wyczyński Jacek na mł. asp.
- sierż. szt. Karcz Paweł na asp.
- st. sierż. Sobczyk Adam na sierż. szt.
- st. sierż. Domagała Mariusz na sierż. szt.
- st. sierż. Paździor Piotr na sierż. szt.
- st. sierż. Stojek Piotr na sierż. szt.
- st. sierż. Toboła Adam na sierż. szt.
- st. sierż. Skóra Konrad na sierż. szt.
- st. sierż. Adamczyk Krzysztof na sierż. szt.
- st. sierż. Sadło Mariusz na sierż. szt.
- st. sierż. Śledź Grzegorz na sierż. szt.
- st. sierż. Butryn Ilona na sierż. szt.
- sierż. Swat Tomasz na st. sierż.
- sierż. Witkowska Jolanta na st. sierż.
- sierż. Koprowski Rafał na st. sierż.
- sierż. Lorencik Tobiasz na st. sierż.
- sierż. Borzęcki Tomasz na st. sierż.
- st. post. Łukasz Opoka na sierż.
- st. post. Sakwa Michał na sierż.
- st. post. Sokołowski Mateusz na sierż.
- st. post. Budera Marcin na sierż.
- st. post. Doroz Mateusz na sierż.
- post. Mucha Dawid sierż.
- post. Rożek Adam na st. post.
- post. Miliński Andrzej na st. post.
- post. Kuk Piotr na st. post.
- post. Robak Maciej na st. post.
- post. Maj Piotr na st. post.
- Wójcik Michał na st. post.
- Gładysz Wojciech na st. post.
- Majewski Michał na st. post.
Podczas uroczystości oficjalnie pożegnano mł. insp. Adama Równickiego, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju.

Były podziękowania, życzenia dalszych sukcesów, nie zabrakło również łez wzruszenia. Wszyscy, przedstawiciele samorządów, instytucji zgodnie przyznali, że mł. insp. Adam Równicki był dobrym komendantem, który dla każdego zawsze znalazł czas.
/kr/
Zobacz video z wręczenia awansów i pożegnania Komendanta podczas Święta Policji w Pińczowie

Kliknij i oglądaj