Dlaczego wycięto drzewa przed kościołem?
2013-07-24 10:15:41

Przed Kościołem NPNMP w Busku-Zdroju, który stoi przy ulicy Bohaterów Warszawy, zostały wycięte drzewa. Ich usunięcie, jak poinformował nas proboszcz parafii ksiądz Tadeusz Szlachta, było konieczne ze względu na planowany remont ogrodzenia wokół kościoła.


Ogrodzenie wokół kościoła wymaga remontu. Nie jest on jednak możliwy, jak wytłumaczył nam proboszcz, bez usunięcia drzew, których korzenie wypychają ogrodzenie, niszcząc je.

 brak_drzew.jpg

drzewa_kosciol.jpg 

Ponadto drzewa, które zostały wycięte, były stare, często chore, zniszczone. Zagrażały również bezpieczeństwu przechodzących ulicą osób. Drzewo trzeba było usunąć, by przeprowadzić planowany remont. Uzyskano potrzebne pozwolenia na wycinkę.

 drzewa_kosciol2.jpg

drzewa_kosiol1.jpg

kosciol_drzewa4.jpg

 
Trzeba przyznać, że po wycięciu drzew kościół został odsłonięty,  można go oglądać w całej okazałości. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny to najstarszy, po-norbertański kościół parafialny w naszym mieście. Pierwotny kościół został ufundowany przez rycerza Dzierżko około roku 1166. W latach 1180-1820 wchodził w skład kompleksu klasztornego zakonu norbertanek.

 

/kr/












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14576