Przed Kościołem NPNMP w Busku-Zdroju, który stoi przy ulicy Bohaterów Warszawy, zostały wycięte drzewa. Ich usunięcie, jak poinformował nas proboszcz parafii ksiądz Tadeusz Szlachta, było konieczne ze względu na planowany remont ogrodzenia wokół kościoła.
Ogrodzenie wokół kościoła wymaga remontu. Nie jest on jednak możliwy, jak wytłumaczył nam proboszcz, bez usunięcia drzew, których korzenie wypychają ogrodzenie, niszcząc je.

Ponadto drzewa, które zostały wycięte, były stare, często chore, zniszczone. Zagrażały również bezpieczeństwu przechodzących ulicą osób. Drzewo trzeba było usunąć, by przeprowadzić planowany remont. Uzyskano potrzebne pozwolenia na wycinkę.

Trzeba przyznać, że po wycięciu drzew kościół został odsłonięty, można go oglądać w całej okazałości. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny to najstarszy, po-norbertański kościół parafialny w naszym mieście. Pierwotny kościół został ufundowany przez rycerza Dzierżko około roku 1166. W latach 1180-1820 wchodził w skład kompleksu klasztornego zakonu norbertanek.
/kr/