Nie(trzeźwy) weekend
2013-07-22 11:57:19

Świętokrzyscy policjanci podczas weekendowej akcji trwającej jedną dobę zatrzymali aż 58 nietrzeźwych kierujących. Wśród nieodpowiedzialnych uczestników dróg znalazło się 17 rowerzystów i 41 kierowców.


Podczas akcji „Alkohol- narkotyki”, policjanci zorganizowali na drogach województwa świętokrzyskiego kilkadziesiąt punktów kontrolnych. Do działań wykorzystane zostały także radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorem. Stróże prawa w ciągu 24 godzin trwania akcji sprawdzili stan trzeźwości 4548 kierowców.

58 kierowców za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Podczas prowadzonej akcji policjanci wykorzystywali narkotesty. Przebadano 7 kierowców, których zachowanie budziło wątpliwości. U jednego z nich, narkotest pokazał wynik pozytywny. Pobrano także krew do badań. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.


Mundurowi przeprowadzali kontrole w różnych miejscach na terenie całego województwa, aby potencjalni przestępcy drogowi nie mieli możliwości omijania tych punktów.
Teraz wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, iż za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. KT
Źródło: KWP w Kielcach 


 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14562