Wyścig szosami Ponidzia zakończony
2013-07-16 10:04:00

W ubiegłą niedzielę 14 lipca w naszym mieście odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski Masters 'Szosami Ponidzia' będący również XXVI Memoriałem Andrzeja Imosy. Wzięło w nim udział 45 zawodników i jedna zawodniczka z całej Polski. Kolarze przyjechali m.in. z Kielc, Częstochowy, Głogowa, Rybnika,Poznania, Sosnowca, Kalisza, Warszawy, Lublina i Kraśnika.


Nie zabrakło również reprezentantów z Ponidzia, z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Gośćmi specjalnymi byli siostra i brat tragicznie zmarłego Andrzeja Imosy. Michał Imosa towarzyszył zawodnikom na linii startu, a siostra Zofia Mruk uczestniczyła w ceremonii dekoracji.

 masters_wyscig.jpg

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych  zostali wyłonieni w konkurencji jazdy indywidualnej na czas. Dystans czasówki to około 7 km przeprowadzonej na trasie Siesławice  - Skorocice - Siesławice.
W dalszej części dnia zawodnicy przejechali małymi grupkami rajd rowerowy trasą  Busko ( parking BSCK ) - Dobrowoda - Piasek Wielki - Kolonia Zagajów - Piasek Mały - Gadawa - Dobrowoda - Busko.

 masters_wyscig1.jpg

masters_wyscig2.jpg 


Z miejscowych zawodników miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych zajęli :
- Paweł Szymański 2 miejsce M/40 Busko
- Adam Wolański 3 miejsce M/40 Busko

- Grzegorz Zięba 1 miejsce AM/20 Tuczępy
- Sebastian Opoka 2 miejsce AM/20 Pińczów
- Andrzej Szczepanik 2 miejsce M/60a Kazimierza Wielka
- Fryderyk Bodzioch 3 miejsce M/60b Busko

Nowością tegorocznego wyścigu była turystyczna część Maratonu - amatorski przejazd na dystansie około 30 km. Wzięło w nim udział kilkanaście osób. W przyszłym roku członkowie Stowarzyszenia planują spopularyzować i tę część imprezy kolarskiej poświęconej pamięci Andrzeja Imosy.

masters_wyscig3.jpg


Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Gospodarna Gmina Busko - Zdrój, przy wsparciu finansowym i rzeczowym władz naszego powiatu, gminy oraz prywatnych sponsorów.








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14522