W ubiegłą niedzielę 14 lipca w naszym mieście odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski Masters 'Szosami Ponidzia' będący również XXVI Memoriałem Andrzeja Imosy. Wzięło w nim udział 45 zawodników i jedna zawodniczka z całej Polski. Kolarze przyjechali m.in. z Kielc, Częstochowy, Głogowa, Rybnika,Poznania, Sosnowca, Kalisza, Warszawy, Lublina i Kraśnika.
Nie zabrakło również reprezentantów z Ponidzia, z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego. Gośćmi specjalnymi byli siostra i brat tragicznie zmarłego Andrzeja Imosy. Michał Imosa towarzyszył zawodnikom na linii startu, a siostra Zofia Mruk uczestniczyła w ceremonii dekoracji.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wyłonieni w konkurencji jazdy indywidualnej na czas. Dystans czasówki to około 7 km przeprowadzonej na trasie Siesławice - Skorocice - Siesławice.
W dalszej części dnia zawodnicy przejechali małymi grupkami rajd rowerowy trasą Busko ( parking BSCK ) - Dobrowoda - Piasek Wielki - Kolonia Zagajów - Piasek Mały - Gadawa - Dobrowoda - Busko.

Z miejscowych zawodników miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych zajęli :
- Paweł Szymański 2 miejsce M/40 Busko
- Adam Wolański 3 miejsce M/40 Busko
- Grzegorz Zięba 1 miejsce AM/20 Tuczępy
- Sebastian Opoka 2 miejsce AM/20 Pińczów
- Andrzej Szczepanik 2 miejsce M/60a Kazimierza Wielka
- Fryderyk Bodzioch 3 miejsce M/60b Busko
Nowością tegorocznego wyścigu była turystyczna część Maratonu - amatorski przejazd na dystansie około 30 km. Wzięło w nim udział kilkanaście osób. W przyszłym roku członkowie Stowarzyszenia planują spopularyzować i tę część imprezy kolarskiej poświęconej pamięci Andrzeja Imosy.

Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Gospodarna Gmina Busko - Zdrój, przy wsparciu finansowym i rzeczowym władz naszego powiatu, gminy oraz prywatnych sponsorów.