Wierni walczą o proboszcza 2013-07-12 10:26:24
W parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej jest nowy proboszcz ksiądz Wacław Woźnica. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wierni nowego proboszcza nie chcą i walczą o przywrócenie dotychczasowego, księdza Mariana Jakubowskiego.
W mieście pojawiły się transparenty z napisami "Oddajcie nam proboszcza". Wierni podczas mszy na tacę zamiast pieniędzy wrzucają karteczki z takim właśnie napisem. Zebrano 2.5 tysiąca podpisów pod pismem do biskupa, w którym parafianie proszą, by zostawić proboszcza Jakubowskiego. Zapowiadają, że podejmą kolejne działania zmierzające do przywrócenia ukochanego proboszcza. /kr/
|
|
|