Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuczępach została mistrzem gminy na rok 2013 po zawodach pożarniczych rozegranych w ubiegłą niedzielę (7 lipca) w Jarosławicach.
Po sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowych zgromadziła 100 pkt. (57 + 43) wyprzedzając OSP Grzymała 111 pkt. (63 + 48) , OSP Kargów 111 pkt. (60 + 51) – tu o kolejności miejsc zdecydowała lepsza bojówka OSP Grzymała.
Kolejne miejsca zajęły: OSP Januszkowice 112 (60 + 52), OSP Niziny 118 (62 z 10 pkt. karnymi + 46), OSP Wierzbica 119 (63 + 51 z 5 pkt. karnymi), OSP Rzędów 120 (64 + 56), OSP Jarosławice 122 (62 + 55 z 5 pkt. karnymi).
Komisji sędziowskiej powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju przewodniczył zastępca komendanta powiatowego st. kpt. Robert Bujny.
Rywalizację rozpoczęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Jarosławice, która pokonywała tor przeszkód wymagany przepisami europejskimi CTIF uzyskując dobry czas ćwiczenia.
/Robert Gwóźdź/