W ostatni weekend, 29 i 30 czerwca w Wąchocku odbywał się XVI Krajowy Turniej Sołtysów. Jak co roku towarzyszyły mu ciekawe, a zarazem śmieszne konkurencje, zabawy i zmagania sportowe. Wraz z Turniejem odbył się jednocześnie XIX Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego, w którym uczestniczyło prawie 200 sołtysów.
Gościem Zjazdu był marszałek Adam Jarubas, który wraz z burmistrzem Wąchocka Jarosławem Samelą patronował imprezie. Kapituła konkursowa złożona z członków Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej wybrała „Sołtysem Roku 2012 Województwa Świętokrzyskiego” Janusza Bednarza, sołtysa Radlina w Gminie Górno.
Pozostali nominowani do konkursu sołtysi, zgodnie z kilkunastoletnim zwyczajem, otrzymali puchary, dyplomy i nagrody indywidualne ustanowione przez zgłaszających ich wójtów i burmistrzów. Jednym z nich został Kazimierz Wojtaś – sołtys Sołectwa Zagorzyce, gm. Pińczów. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak złożył wizytę w rodzinnym domu wyróżnionego sołtysa, pogratulował nominacji i wręczył nagrodę rzeczową.
źródło pinczow.com.pl