Ogólnopolski Maraton Kolarski Masters Szosami Ponidzia już 14 lipca
2013-07-10 12:09:46

W niedzielę 14 lipca 2013 roku odbędzie się Ogólnopolski Maraton Kolarski Masters Szosami Ponidzia, będący również XXVI Memoriałem Andrzeja Imosy. Organizatorzy zaplanowali również rekreacyjny przejazd rowerowy dla lubiących spokojną jazdę.


Zwycięzcy w poszczególnych w kategoriach wiekowych  zostaną wyłonieni w konkurencji jazdy indywidualnej na czas. Dystans czasówki to około 7 km przeprowadzonej na trasie Siesławice  - Skorocice - Siesławice.

W dalszej części dnia zawodnicy przejadą małymi grupkami rajd rowerowy trasą  Busko ( parking BSCK ) - Dobrowoda - Piasek Wielki - Kolonia Zagajów - Piasek Mały - Gadawa - Dobrowoda - Busko.

Biuro zawodów mieścić się będzie w budynku BSCK. Rejestracja zawodników w dniu zawodów od godziny  8.00 do 10.30.

wyscig_masters.jpg


Impreza jest przewidziana głównie dla zawodników z licencją masters, ale dopuszcza się również start amatorów. Obowiązuje opłata startowa. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz napoje dla uczestników.

Organizatorzy Maratonu z Kolarskiego Masters "Szosami Ponidzia", zapraszają mieszkańców na rekreacyjny przejazd rowerowy. Zbiórka uczestników na placu obok BSCK godzina 13.00 - 13.30. Następnie wspólny przejazd zgodnie z zasadami ruchu drogowego na trasie BSCK - Łatanice ( i dalej w kierunku Wiślicy ) - Kobylniki - Skotniki Dolne - Skorocice - Siesławice - Busko ( BSCK ), z uwzględnieniem ewentualnych remontów prowadzonych na trasie wycieczki.
Po zakończeniu przejazdu zapraszamy na ceremonię dekoracji zwycięzców Maratonu oraz poczęstunek.


Organizatorzy - Stowarzyszenie Gospodarna Gmina Busko - Zdrój. Sponsorem głównym jest Powiat Buski, który przyznał dotację ze środków publicznych oraz prywatni darczyńcy m.in. firma Rolmet z Kazimierzy Wielkiej.

więcej na www.facebook.com oraz www.kolarstwomasters.pl
           









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14413