W piątek 21 czerwca w Młynach, dokładnie przy remizie tutejszej OSP, odbył się Piknik Rodzinny 'Noc Kupały'. Uczestniczyli w niej m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, zastępca burmistrza Tomasz Mierzwa, dyrektor BSCK Robert Dąbal.
Imprezę zorganizowali: Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Rada Sołecka wsi Młyny, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Młynach. Piknik rozpoczął się około godziny 17.00 zawodami wędkarskimi dla najmłodszych. Nie zabrakło ogniska i pysznych pieczonych kiełbasek, którymi wszyscy się zajadali.

Najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach, które sprawiły im wiele radości. Kiedy zaczął zapadać zmierzch wszyscy uczestniczący w imprezie mogli obejrzeć widowisko plenerowe 'Noc Kupały'. Po widowisku, niebo rozjaśniło się chińskimi lampionami. Piątkowy piknik rodzinny można zaliczyć do naprawdę udanych.
/kr/