Gimnazjaliści z Podgaja w unikatowym Muzeum Polskiej Motoryzacji
2013-06-26 14:11:43

Są dwa powody, dla których wizytowanie Muzeum Polskiej Motoryzacji przez uczniów klasy trzeciej Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, można nazwać niezwykłym.


Pierwszy wynika z faktu, że to, jedyne w Polsce, muzeum polskich powojennych pojazdów znajduje się właśnie w Podgajach.

Drugi, że są tam:

urzekające wdziękiem motocykle – SHL, WFM, WSK, Junak,

samochody osobowe typu Mikrus, Syrena, Warszawa, Fiat 126 i 125 p oraz Polonez,

samochody ciężarowe i specjalistyczne Star i Jelcz,

autobusy oraz wiele innych pojazdów – wszystkie polskiej myśli technicznej.

muzeum_podgaje001.JPG 

muzeum_podgaje002.JPG 

Właściciel Muzeum Pan Arkadiusz Łukasik bardzo sugestywnie opowiedział uczniom historię pojazdów i fabryk, które je wyprodukowały. Uczniowie uznali, że była to najlepsza lekcji historii i techniki, jaką mieli w Gimnazjum, zwłaszcza, że nic ich nie kosztowała, a nawet otrzymali po cukierku od Gospodarza - za dobre zachowanie.

Pan Łukasik i jego Muzeum wyzwalają pozytywne emocje – polecamy takie lekcje koleżankom i kolegom z innych gimnazjów – naprawdę warto!

 

muzeum_podgaje4.jpg

Czytaj artykuł:

Wszystko zaczęło się od Warszawy

Warszawa
201, SHL M11, polonez Borewicz, Junak B-20, Jelcz RTO 043, San H-100
miłośnicy motoryzacji wiedzą, o czym mowa. Ten jednak, dla kogo
wymienione nazwy brzmią obco, koniecznie powinien odwiedzić muzeum
"Polska na kołach", które w Podgajach powoli rozkręcają Arkadiusz i
Wojciech Łukasik, ojciec z synem, których oprócz więzów krwi łączy
wspólna pasja. Czytaj cały artykuł






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14372