Policjanci z komisariatu w Stopnicy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie do budynku gospodarczego. Łupem przestępców padły elektronarzędzia, akumulatory, silniki elektryczne oraz aluminiowe elementy instalacji centralnego ogrzewania. Konsekwencją czynu, którego się dopuścili może być 10 lat pozbawienia wolności.
Do kradzieży doszło na terenie gminy Pacanów, w okresie od początku marca do połowy czerwca bieżącego roku. Śledczy ustalili, że sprawcami mogą być trzej mężczyźni w wieku od 29 do 39 lat. Wszyscy są mieszkańcami tej samej gminy, na terenie której doszło do kradzieży.
Z ustaleń wynikało, że włamywacze dostali się do budynku gospodarczego po uprzednim otwarciu drzwi wejściowych. Łupem przestępczego trio padły między innymi elektronarzędzia, akumulatory, silniki elektryczne oraz aluminiowe elementy instalacji centralnego ogrzewania. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na przeszło dziesięć tysięcy złotych. Podejrzewanych o popełnienie przestępstwa zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali w punkcie skupu złomu. Za czyny, jakich się dopuścili, całej trójce grozić może nawet 10-letni pobyt w więzieniu.
opr. T.P.
źródło: KPP Busko Zdrój