Konkurs na najładniejszy wianek, taniec waka-waka, występ zespołu „Wianeczek”, widowisko o tematyce ekologicznej, występ małych cheerleaderek, pokaz obrzędu „Sobótka Świętojańska” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na wszystkich, którzy 23 czerwca przybyli do Nowego Korczyna, gdzie hucznie świętowano sobótkową noc. Coroczny festyn zorganizowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Impreza rozpoczęła się na placu przy muszli koncertowej, gdzie
licznie zgromadzonych mieszkańców gminy i gości powitał Paweł Zagaja –
Wójt Gminy. W kilku ciepłych słowach opowiedział o wydarzeniu i zaprosił
do wspólnego biesiadowania.
Następnie widzowie mogli podziwiać występy młodych artystów z placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzostkowie pod opieką p. Grażyny Wawrzeniec i p. Małgorzaty Łuczki przedstawili taniec waka-waka, wiersze i piosenki związane z Dniem Mamy, a także widowisko o tematyce ekologicznej. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Korczynie przygotowani przez p. Izabelę Błaszczyk – Pałys i Justynę Grzesiak przedstawili program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze młodych artystów z naszej gminy.
Po nich wystąpił zespół „Tup Tup Dance”, który zatańczył w rytm piosenki ”Pomaluj mój świat”. Następnie dziewczęta z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Winiarach po kierunkiem p. Beaty Smodrzewskiej i p. Anety Trutkowskiej zaśpiewały piosenki: „Nauczę cię żyć”, „Chodź pomaluj mój świat” i „L.A.L.K.A”.
Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie pod opieką p. Jolanty Kruk i p. Sylwii Cieplińskiej przygotowali inscenizację pt. „Wszyscy jesteśmy Europejczykami”. Cieszący się ogromną oglądalnością taneczny pokaz z pomponami w rytm piosenki „Ona tańczy dla mnie” dały małe cheerleaderki przygotowane prze p. Ewę Kwiatkowską - instruktorkę „FIT-Sport”. Na scenie można też było podziwiać dziecięcy zespół ludowy „Wianeczek”, działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie pod kierunkiem p. Urszuli Strzeleckiej.

Wieczorem uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi przedstawili ludowy obrzęd „Sobótka Świętojańska” zakończony wypuszczeniem lampionów szczęścia. Po uroczystościach nastąpiła część nieoficjalna - zabawa taneczna, gdzie przy sprzyjającej aurze wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki oferowanej przez zespół „INDEX”.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: „Echo Dnia", „EXTRA Korso", „Tygodnik Ponidzia", Portal Informacji Kulturalnej, buski portal – busko.com.pl oraz telewizja regionalna "Telewizja Ponidzie.TV".
Patronatem honorowym objął imprezę Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.