Talenty fotograficzne z Gimnazjum w Podgajach
2013-06-24 13:31:43

Uczennice Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Urszula Wilczyńska i Ewa Mierzwa pod nadzorem pani Renaty Boś, zdobyły w Ogólnopolskim Konkursie „Zjawiska fizyczne wokół nas” II i IV miejsce.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności dostrzegania różnorodnych zjawisk fizycznych w otaczającej przyrodzie, umożliwienie młodzieży wyrażania w formie zapisu fotograficznego wybranych zjawisk i praw fizycznych, rozwijanie i doskonalenie umiejętności fotograficznego patrzenia i kadrowania rzeczywistości oraz prezentacja najciekawszych tematycznie zdjęć i wykorzystanie ich w nauczaniu fizyki.

podgaje_ula.JPG 

 podgaje_ewa.JPG

Na XI edycję konkursu wpłynęły 652 prace ze szkół z całej Polski. O zwycięstwie decydowało:

  • ciekawe wyeksponowanie prezentowanego zjawiska, eksperymentu,
  • jakość techniczna zdjęć,
  •  poprawność słownego opisu dołączonego do fotografii.

Gratulujemy! 

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14354