Wyróżnienia dla najlepszych
2013-06-24 10:23:22

20 czerwca 2013 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju przyznane zostały wyróżnienia dla najlepszych sportowców w gminie - osób, które uzyskały wysokie wyniki w sporcie oraz ich trenerów.


Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Zawodnicy Buskiego Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RING", którzy odnieśli duży sukces sportowy, uczestnicząc w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie na 2013r. i zdobyli 9 medali, a tym samym zajęli 3 miejsce w okręgu.

wyroznienia_sesja.jpg


Mistrzowie Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie na 2013r. (złoci medaliści): Wiktor Sator- kat. młodzik, Marcin Marcinkowski- kat. junior, Damian Nowak- kat. senior. Wicemistrzowie Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie na 2013r. (srebrni medaliści): Maciej Kielar- kat. młodzik, Kamil Lamczyk- kat. junior, Patryk Głuch- kat. junior. Brązowi medaliści: Jakub Angielski- kat. junior, Michał Karbowniczek- kat. senior, Jakub Kapałka- kat. senior. Do sportowego sukcesu młodych zawodników przyczynili się trenerzy klubu: Zdzisław Patalita, Mariusz Dziura i Paweł Karolczak.

wyroznienia_sesja3.jpg


Klub Sportowy „Słoneczko" najlepiej reprezentowali: Kinga Kowalska i Damian Sator. Kinga Kowalska zdobyła złoty medal w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych; brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych oraz brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych.

Damian Sator przywiózł: brązowy medal z Mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, brązowy medal z Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych, srebrny medal ze Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych oraz 2 srebrne medale Mistrzostw Polski w Ludowych Zespołach Sportowych. Trenerem zawodników jest Zdzisław Perepiczko.

wyroznienia_sesja2.jpg


Oliwia Syczuk zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka" przy Samorządowym Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju zdobyła m.in. II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kategorii do 10 lat - Talentiada 2012 (Poznań 2012), II miejsce w otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego (Kielce 2012), II miejsce w turnieju „Jerzyk CUP"- pod patronatem Jerzego Janowicza (Łódź 2012), III miejsce w Turnieju Małopolskiego Cyklu Turniejów Tenisowych dla dzieci (Kraków 2012), I miejsce w Turnieju Małopolskiego Cyklu Turniejów Tenisowych dla dzieci i młodzieży (Kraków 2013), I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w grze podwójnej (Bielsko-Biała 2013), III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w grze pojedynczej (Bielsko-Biała 2013), II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w grze podwójnej (Pabianice 2013). Trenerem Oliwi jest jej tato-Paweł Syczuk.

wyróżnienia_sesja1.jpg

Michał Łukasiewicz od 8 lat trenuje karate kyokushin, jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karate KYOKUSHIN". Wysiłki i zaangażowanie młodego sportowca w tej dyscyplinie potwierdzają wysokie miejsca na podium: I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego - kumite młodzików w 2013r., I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Południowego - kumite młodzików OPEN w 2012r., I miejsce w Zawodach Karate o Puchar Marszałka Województwa- kumite chłopców OPEN w 2012r. III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Regionu Świętokrzyskiego- kumite chłopców OPEN w 2012r.

Michała trenuje Robert Hornik.

Wspaniałych wyników gratulowali zawodnikom i trenerom radni, burmistrzowie, sołtysi i mieszkańcy gminy.

wyroznienia_sesja4.jpg


Podczas sesji wyróżniona została również Elżbieta Rasała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Widuchowie, która razem z gospodyniami zdobyła I miejsce w konkursie „Świętokrzyskie Święto Pieroga" w ramach VIII Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego.

Tekst i foto EHR, źródło www.busko.pl

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14348