Nadszedł wreszcie czas ciepłej, słonecznej pogody. W takie dni częściej przebywamy na świeżym powietrzu i korzystamy z dobroczynnych promieni słonecznych. Słońce ma wiele zalet - poprawia humor, dodaje energii, umożliwia syntezę witaminy D, nadaje skórze ładny koloryt.
Trzeba jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry latem, której podstawą jest jej ochrona przed nadmiernym promieniowaniem UV powodującym między innymi niekorzystne zmiany w komórkach wytwarzających kolagen i elastynę. Skóra staje się wówczas wysuszona, wiotka, przedwcześnie postarzała.
Mogą też pojawić się różnego rodzaju przebarwienia, rozszerzone naczynka, nasilić się zmiany trądzikowe. Słońce, a także solarium, jedynie chwilowo hamuje zmiany trądzikowe, ponieważ faktycznie nasila powstawanie zaskórników, tylko nie od razu są one widoczne. Skutki opalania ujawniają się zwykle po wakacjach. Przebarwienia słoneczne mogą powstać na każdym rodzaju skóry w wyniku działania promieniowania UV, które powoduje wzrost liczby funkcjonalnych melanocytów i nasilenie pigmentacji.
Można skutecznie zapobiegać niekorzystnym zmianom na skórze stosując kremy z filtrem UV dobrane do typu cery oraz kremy i maski nawilżające i odżywcze. Przed słońcem trzeba również chronić delikatną skórę warg, używając pomadki z ochronnym filtrem. Jeżeli zamierzamy opalać się, zrezygnujmy z wód toaletowych i perfum, ponieważ mogą one podrażnić skórę i spowodować powstanie przebarwień.
W lecie powinniśmy intensywnie nawilżać się nie tylko zewnętrznie, ale również od wewnątrz, pijąc oprócz innych płynów około 1 litra wody mineralnej.
Oprócz codziennej pielęgnacji skóry w domu, szybkie i bardzo dobre efekty można uzyskać w gabinecie, gdzie profesjonalnie dobrane kosmetyki, indywidualnie w zależności od rodzaju skóry, zapewnią jej optymalne nawilżenie i odżywienie. Korzystne jest również stosowanie peelingów, nie dopuszczających do nagromadzenia się barwnika w warstwach naskórka i powstania przebarwień. Najwłaściwsze w okresie letnim są peeling migdałowy i mechaniczny peeling kawitacyjny.
Dużym problemem nie tylko kosmetycznym, ale także zdrowotnym, jest cellulit. Walka z nim nie jest łatwa i wymaga uporu i systematyczności. W lecie odsłaniamy więcej ciała niż w innych porach roku i wówczas u wielu kobiet widoczne są nieestetyczne nierówności na skórze przypominające skórkę pomarańczy.
Aby to zmienić, trzeba działać kompleksowo np.: masując partie ciała objęte cellulitem rękawicą, szczotką lub myjką, stosując preparaty antycellulitowe, wykonując ćwiczenia, wprowadzając racjonalną dietę. W codziennym pożywieniu trzeba ograniczyć sól, alkohol, kawę, słodycze, fast foody, białe pieczywo, a zwiększyć w jadłospisie ilość mięsa z ryb, warzyw, owoców, orzechów, pestek, kasz, ciemnego pieczywa. Powinniśmy wypijać około 2 litrów płynów dziennie. Szybciej możemy pokonać cellulit w profesjonalnym gabinecie, gdzie stosowane są różne zabiegi w zależności od stopnia nasilenia cellulitu. Mogą to być np.: masaże bańką chińską, endermologia, masaże wspomagające odchudzanie i odprowadzanie nadmiaru wody z organizmu, zabiegi typu body wrapping i inne.
Działając szybko możemy jeszcze w tym roku wyjść na plażę ciesząc się piękną, gładką skórą, wówczas relaks będzie jeszcze bardziej udany.
GABINET FIZJOTERAPII IVOMED
ul. Partyzantów 24
28-100 Busko-Zdrój
tel. 517 291 178
----->>>> więcej