Szkolny Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w ZSTiO
2013-06-18 15:50:19

11 czerwca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju zorganizowano Szkolny Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia. Organizatorem przedsięwzięcia byli m.in. Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, dyrekcja i grono pedagogiczne ZSTiO.


Młodzież uczestniczyła w lekcjach, które wyjątkowo poprowadzili przedstawiciele różnych instytucji. Rozmawiano m.in. o wybranych elementach prawa pracy i BHP w budownictwie, doradztwie zawodowym na rynku pracy.

 dzien_bezpieczenstwa_zstio.jpg

dzien_bezpieczenstwa_zstio1.jpg 

dzien_bezpieczenstwa_zstio2.jpg 

dzien_bezpieczenstwa_zstio3.jpg 

Nie zabrakło spotkań z policją, która zwróciła uwagę na bezpieczeństwo młodzieży w szkole i na drodze. Strażacy informowali o zasadach postępowania w razie pożaru i wybuchu. Cenne były również wykłady o zdrowiu. Na przygotowanych przez różne instytucje stoiskach, m.in. na stoiskach Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Busku-Zdroju czy Powiatowego Urzędu Pracy, można było uzyskać wiele potrzebnych i praktycznych informacji. 

/kr/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14319