16 czerwca piłkarze Nidy Pińczów rozgromili 5:0 Unię Sędziszów. Do końca sezonu został tylko jeden mecz, a Nida ma 6 punktów przewagi nad Lubrzanką, co sprawia, że mamy pewny awans do III ligi. Gratulacje za ambicje i walkę dla piłkarzy.
Nida, grywająca z reguły w czubie IV ligi, awansów do wyższej ligi próbowała kilka razy. W 2008 roku zrobiła to na tyle skutecznie, że dzięki reorganizacji wskoczyła aż do II ligi. Ten poziom rozgrywek przerósł jednak pińczowian i w ciągu 3 lat stoczyli się ponownie do IV ligi.

Tam rok temu zajęli jak zwykle silną pozycję, sygnalizując, że są mocnym spadkowiczem, a w tym sezonie wywalczyli kolejną promocję.
źródło www.nida.pinczow.com