Zakończenie kształcenia (fotoreportaż)
2013-06-17 09:20:12

46 uczniów z klas programowo najwyższych Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju uroczyście 14 czerwca zakończyło naukę. Przed nimi od dziś (17.06) egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdawane przed zewnętrznymi komisjami.


Swój ostatni dzień szkolny absolwenci ZSZ spędzili na uroczystym spotkaniu z dyrekcją placówki, nauczycielami, swoimi wychowawcami klas zamykając pewien okres swojego życia.

Dla części z nich świadectwo szkolne i dyplom kwalifikacyjny otwiera drogę do rozpoczęcia pracy zawodowej. Część zamierza kontynuować naukę w technikach, którą mogą realizować w systemie stacjonarnym lub zaocznym.

zakonczenie_roku_budowlanka001.jpg 

zakonczenie_roku_budowlanka003.jpg 

Gościem honorowym zakończenia był starosta buski Jerzy Kolarz, który wręczył najlepszemu absolwentowi swoją nagrodę. Otrzymał ją Paweł Badocha za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen 4.32), wzorowe zachowanie, uczestnictwo w finale ogólnopolskim Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP.

Dziesięciu absolwentów z kierunku technolog robót wykończeniowych odebrało przekazane przez dyrektora Lucynę Wojnowską certyfikaty potwierdzające odbyty zagraniczny staż zawodowy. Grupa ta pod opieką Sławomira Maja odbywała go w Niemczech w Zakładzie Promowania i Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii wyróżniając się wśród wielu innych grup z krajów europejskich już posiadanymi umiejętnościami, zdyscyplinowaniem, mobilnością w realizacji postawionych im zadań, co potwierdzone zostało oficjalnym podziękowaniem strony niemieckiej na ręce dyrekcji ZSTiO Busko.

zakonczenie_roku_budowlanka002.jpg 

Naukę szkolną w Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZSTiO zakończyły klasy: II a (murarz, posadzkarz) wychowawcy Katarzyny Rogowicz-Plisak, IIIc (technolog robót wykończeniowych) wychowawcy Anety Prucnal.

/Robert Gwóźdź/









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14299