Z ekologią za pan brat Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju 22 maja 2013 r. zorganizowali XII GMINNO-SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY dla klas II-III pn.: 'Z ekologią za pan brat'.
Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, dostrzeganie pozytywnego i negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska, dostrzeganie piękna przyrody regionalnej oraz rozwijanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody.

Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II i III z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju, Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Każdą placówkę reprezentowali uczniowie, którzy przybyli wraz z opiekunami: Renatą Kręt (SP nr 2), Barbarą Wielgo (SP Dobrowoda), Małgorzatą Szafraniec (SP nr 2), Marzeną Chodór (SP nr 3), Krystyną Ćwiertnia (SP nr 2), Anną Grzelec (SP nr 3).

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Wiktoria Ficek klasa III (SP w Dobrowodzie), Stanisław Bogunia klasa II (SP nr 3),
II miejsce – Urszula Graca klasa III (SP Nr 3), Alicja Handzlik klasa II (SP nr 2), Kamil Skotnicki klasa II (SP w Dobrowodzie),
III miejsce – Klaudia Bąk klasa III (SP nr 2), Julia Foryś klasa II (SP nr 3),
Wyróżnienie – Aleksandra Brzyska klasa III (ZPO w Zbludowicach), Dominika Duda klasa III (SP nr 2), Amelia Wojnowska klasa II ( SP nr 2).
Podsumowania konkursu dokonała Bożena Pietrzyk wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju oraz przedstawiciel burmistrza miasta gminy Busko – Zdrój – Justyna Szeniawska. Uczestnicy konkursu uhonorowani zostali nagrodami indywidualnymi ufundowanymi przez miejski ratusz.
JS
źródło www.busko.pl