Z ekologią za pan brat
2013-06-10 11:57:01

Z ekologią za pan brat Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju 22 maja 2013 r. zorganizowali XII GMINNO-SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY dla klas II-III pn.: 'Z ekologią za pan brat'.


Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, dostrzeganie pozytywnego i negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska, dostrzeganie piękna przyrody regionalnej oraz rozwijanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody.

 ekologia_za_pan_brat_konkurs.JPG

Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II i III z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju, Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Każdą placówkę reprezentowali uczniowie, którzy przybyli wraz z opiekunami: Renatą Kręt (SP nr 2), Barbarą Wielgo (SP Dobrowoda), Małgorzatą Szafraniec (SP nr 2), Marzeną Chodór (SP nr 3), Krystyną Ćwiertnia (SP nr 2), Anną Grzelec (SP nr 3).

 ekologia_za_pan_brat_konkurs1.JPG


Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Wiktoria Ficek klasa III (SP w Dobrowodzie), Stanisław Bogunia klasa II (SP nr 3),

II miejsce – Urszula Graca klasa III (SP Nr 3), Alicja Handzlik klasa II (SP nr 2), Kamil Skotnicki klasa II (SP w Dobrowodzie),

III miejsce – Klaudia Bąk klasa III (SP nr 2), Julia Foryś klasa II (SP nr 3),

Wyróżnienie – Aleksandra Brzyska klasa III (ZPO w Zbludowicach), Dominika Duda klasa III (SP nr 2), Amelia Wojnowska klasa II ( SP nr 2).

Podsumowania konkursu dokonała Bożena Pietrzyk wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju oraz przedstawiciel burmistrza miasta gminy Busko – Zdrój – Justyna Szeniawska. Uczestnicy konkursu uhonorowani zostali nagrodami indywidualnymi ufundowanymi przez miejski ratusz.

JS
źródło www.busko.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14253