'Baw się z nami LGD-ami' pod takim hasłem w Kielcach w sobotę 8 czerwca zorganizowano imprezę plenerową, której celem jest rozpropagowanie wśród mieszkańców Kielc działalności i dorobku LGD. Wśród prezentujących się Lokalnych Grup Działania nie mogło zabraknąć również 'Słonecznego Lidera'.
Imprezie towarzyszyły występy artystyczne, pokazy, degustacja potraw regionalnych oraz konkursy z nagrodami. Buską Lokalną Grupę Działanie 'Słoneczny Lider' promowali m.in. członkowie grupy "Zlepce" działającej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju.
Barwne i oryginalne stroje, przygotowane występy artystyczne przyciągały uwagę przechodzących ulicą Sienkiewicza kielczan.




Stowarzyszenie "G5 Lokalna Grupa Działania" pomagał promować sam Koziołek Matołek z Pacanowa
.

Ciekawą oprawę przygotowała również LGD "Białe Ługi".

/kr/ zdjęcia Marcin Mozolewski