Podczas IX Plebiscytu „Euro – Gmina 2012/2013”, który odbył się 24 maja br. w Kielcach rozdano nagrody i wyróżnienia dla Samorządów Województwa Świętokrzyskiego.
Nagradzając zwycięzców Jury plebiscytu poszukiwało najciekawszych inicjatyw, najlepszych osiągnięć i największych dokonań oraz oceniało skuteczność pozyskiwania środków unijnych.

Burmistrzem Roku 2012/2013 został Pan Zdzisław Leks – Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce.
źródło www.dzialoszyce.pl