Hokej na rolkach: Świetny występ drużyny MUKS Ponidzie Busko-Zdrój
2013-05-28 14:07:42

W sobotę 25 maja 2013r. w miejscowości Suchy Las pod Poznaniem odbył się pierwszy turniej I Ligi hokeja na rolkach. Uczestnicząca w nim nasza drużyna MUKS Ponidzie Busko-Zdrój bardzo dobrze zaprezentowała się w tych zawodach.


Buszczanie w pierwszym meczu pokonali Hockey Club Poznań 9:7, a w drugim pojedynku wygrali 8:7 z Gryfem Szczecin. Bramki dla MUKS Ponidzie zdobyli: Krzysztof Szeniawski 6, Adam Kierecki 5, Michał Możdżeń 3 i Piotr Szeniawski 3.

 hokej_na_rolkach.jpg

Po udanym turnieju drużyna z Buska-Zdroju prowadzi w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Dla znawców tematu dodajemy, że w tym sezonie mecze ligowe rozgrywane są krążkiem, a nie piłeczką i ta dyscyplina jest bardziej zbliżona do hokeja na lodzie. Może to zwiastun powrotu po wielu latach tej pięknej zimowej dyscypliny sportu do Buska-Zdroju...

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14158