Ubiegła niedziela 26 maja w gminie Pińczów miała sportowy charakter. A to za sprawą ogólnopolskiej akcji 'Polska biega', do której gmina przyłączyła się już po raz siódmy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował biegi w różnych kategoriach i na różnych dystansach. Wzięło w nich udział 149 zawodników.
Zawodnicy podzieleni byli na następujące kategorie: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy 800 m, gimnazja dziewczęta 800 m i chłopcy 1000 m, szkoły średnie dziewczęta 1500 m i chłopcy 3 000 m, open 4 500 m, trasa została wytyczona przez 4RUN Pińczów, oraz bieg matek 800 m.

Organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Pińczowie, współorganizatorem 4RUN Pińczów. Zawody sędziował Jacek Drozdowski - nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.
Poniżej podajemy wyniki biegów w poszczególnych kategoriach:
Szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce - Joanna Gozdek – Słoneczko Busko-Zdrój
II miejsce - Aleksandra Misztal - SP nr 2 w Pińczowie
III miejsce - Ewa Adamczyk - SP nr 1 w Pińczowie
Szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Mateusz Sroka - SP nr 1 w Pińczowie
II miejsce – Dawid Madej - SP w Bogucicach
III miejsce – Daniel Mrugała – Słoneczko Busko-Zdrój
Gimnazja, dziewczęta:
I miejsce – Kinga Kowalczyk – Słoneczko Busko-Zdrój
II miejsce – Wiktoria Nowak – Słoneczko Busko-Zdrój
III miejsce – Natalia Zając – Gim nr 1 Jędrzejów
Gimnazja, chłopcy:
I miejsce – Patryk Pisarek - Gim nr 1 Jędrzejów
II miejsce – Artur Szymczyk - Słoneczko Busko-Zdrój
III miejsce – Tomasz Bednarz – Gim nr 2 Pińczów
Szkoły średnie, chłopcy:
I miejsce – Damian Sator - Słoneczko Busko-Zdrój
II miejsce – Sebastian Czarnecki – ZSZ Pińczów
III miejsce – Mateusz Sobczyk – ZSZ Pińczów
Bieg Matek:
I miejsce – Magdalena Dudała – Pińczów
II miejsce – Daria Łabędzka – Busko-Zdrój
III miejsce – Sylwia Puchała - Pińczów
Open, kobiety
I miejsce – Renata Wojtaś - Gim nr 1 Pińczów
II miejsce - Ewa Słota – 4RUN Pińczów
Open, mężczyźni
I miejsce – Tomasz Garoński - Jędrzejów
II miejsce – Łukasz Pytalski - Pińczów
III miejsce – Sylwester Fiuk – 4RUN Pińczów (Kije)
Najlepsi otrzymali nagrody z rąk burmistrza Włodzimierza Baduraka. Wszystkim serdecznie gratulujemy sportowej postawy i znakomitych wyników.
/kr/