Festyn Rodzinny 'Nie ma jak Rodzina' (fotoreportaż)
2013-05-27 12:14:50

W czwartek 23 maja obok Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju zorganizowało Festyn Rodzinny pn. „Nie Ma Jak Rodzina”. Festyn miał na celu propagowanie i promowanie rodzicielstwa zastępczego. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Buski Jerzy Kolarz.


Festyn rozpoczął występ dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Pacanowa i Winiar, które wspólnie zaśpiewały piosenkę „Rodzina jest ok!”. Wszystkich gości i przybyłe na spotkanie rodziny przywitali  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Smulczyński oraz wicestarosta Stanisław Klimczak.

 nie_ma_jak_rodzina1.jpg

W części artystycznej wystąpili: zespół taneczny KIKI – DANCE z Łodzi, zespół dziecięcy ABRAKADABRA z Mielca oraz Orkiestra Dęta Tadeusza Wrześniaka z Huty Szkła w Staszowie.

Najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji, m. in: jazdy konnej, dmuchanego zamku, malowania twarzy, trampoliny. Dzieciom czas umilali animatorzy zabawy, natomiast w ofercie dla dorosłych znalazły się poradnictwo rodzinne i zdrowotne.

 nie_ma_jak_rodzina3.jpg

Niewątpliwie atrakcją Festynu był pokaz sprzętu ratowniczego wykonany przez Komendę Powiatową Państwowej straży Pożarnej w Busku – Zdroju oraz znakowanie rowerów przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju.

Podczas trwania Festynu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne pn. „NASZ wspólny czas” oraz „Człowiek najwyższą  wartością” ogłoszone z okazji XI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Rozdano liczne nagrody i dyplomy.

Nagrody główne dla laureatów konkursów plastycznych ufundowane były ze środków finansowych VI edycji projektu "Nowy Zawód - Nowy Start", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Busku – Zdroju. 

 nie_ma_jak_rodzina2.jpg

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Smulczyński, jak co roku podziękował rodzinie zastępczej za odwagę, trud i serce, jakie wkłada w wychowanie dzieci.

W ramach tegorocznego Festynu w godzinach dopołudniowych Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc przeprowadziło zbiórkę krwi, w której udział wzięli mieszkańcy Powiatu Buskiego, w tym młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Zebrano ok. 10 litrów krwi.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali ciepły bigos. Wszystkim współorganizatorom, sponsorom, gościom Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju składa serdeczne podziękowania za zainteresowanie społeczną akcją rodzicielstwa zastępczego.

źródło www.pcpr.busko.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14146