Bardzo miłym akcentem środowej sesji Rady Powiatu było wręczenie Nagród Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Trafiły one do zawodników, którzy mogą się poszczycić znakomitymi wynikami sportowymi oraz do ich trenerów.
W dziedzinie Karate Kyokushin nagrodę za osiągnięcia sportowe w skali krajowej otrzymał Michał Łukasiewicz. Nagrodzono również trenera Roberta Hornika. Nagrody za osiągnięcia trenerskie w pływaniu wręczono Jolancie Gluzickiej i Adrianowi Szumilasowi.

Nagrodzono również naszych lekkoatletów Kingę Kowalską, Mateusza Wróbla i Damiana Satora, którzy mają na swym koncie osiągnięcia w skali wojewódzkiej i krajowej. Ponadto Damian Sator otrzymał Stypendium Sportowe Starosty Buskiego, które zostało przyznane po raz pierwszy. Nagrodę otrzymał również trener zawodników Zdzisław Perepiczko.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
/kr/, zdjęcia Starostwo Powiatowe Busko-Zdrój