Świeć przykładem
2013-05-15 22:15:03

Dnia 26 kwietnia 2013 roku odbyło się w Kielcach uroczyste zakończenie
konkursu pod nazwą „Świeć przykładem”, którego organizatorami byli:
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach,
Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Kasa Rolniczego
Ubezpieczenia Społecznego oraz Gazeta Wyborcza i Radio Kielce.



swiec_przykladem_2013_01.jpg

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególnie bezpieczeństwa pieszych. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było napisanie listu do kierowcy, by przestrzegał zasad bezpieczeństwa drogowego na wsi i w mieście lub ułożenie wiersza zachęcającego do noszenia odblasków. Konkurs skierowany był do uczniów klas I- VI szkół podstawowych.

 swiec_przykladem_2013_02.jpg

Na konkurs wpłynęło aż 1819 prac z całego województwa świętokrzyskiego. Komisja Konkursowa miała więc nie lada problem z wyróżnieniem tych najlepszych. Okazało się jednak, że w gronie laureatów znalazły się dwie uczennice ze szkoły podstawowej w Nowym Korczynie: Katarzyna Pater, która zajęła pierwsze miejsce i Daria Suchy, która uzyskała wyróżnienie. Dziewczynki pod kierunkiem p. Barbary Bonar pisały list, w którym prosiły kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz opisywały skutki nieprzemyślanej jazdy samochodem. Zostały zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu i otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

/Serwis Informacyjny UG/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14060