Gmina postawiła pierwsze kroki ku wielkim zmianom w Nowym Korczynie. W
dniu 19 kwietnia wójt Paweł Zagaja i skarbnik Joanna Parlak podpisali
umowę z konsorcjum firm „BUD-BET” z Wełcza i „SZTUK-BUD” z Buska Zdroju,
które podejmą się prac rewitalizacyjnych.
Zakres zadania jest bardzo szeroki. W ramach inwestycji przewidziano między innymi wymianę infrastruktury podziemnej (sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej), remont nawierzchni jezdni i chodników, a także wymianę oświetlenia ulicznego na rynku i przylegających do niego ulicach: Rzeźniczej, Zamkowej, Farnej i Zaścianek.
Zaprojektowane zostały również nowe elementy małej architektury w starej części centrum, takie jak ławki, kosze i latarnie. Na placu rynkowym powstaną wiata przystankowa dla podróżnych, nowy szalet oraz budynek Punktu Informacji Turystycznej. – Planujemy ponadto remont placu festynowego, poprzez odwodnienie oraz wykonanie nowej nawierzchni i miejsc parkingowych, a także remont budynku magazynowego. Zadanie obejmuje również oczyszczenie nadbrzeża rzeki Nidy, urządzenie tam przystani kajakowej oraz niewielkiej plaży i kąpieliska – wylicza wójt Paweł Zagaja.
>>Projektowana roślinność - rynek
>>Zagospodarowanie terenu - rewitalizacja
Większą część wartości prac budowlanych będzie stanowić dofinansowanie z samorządu województwa (aż 60%). Wkład własny gminy dla tego zadania wyniesie 1 754 336,86zł. Całość kosztować będzie blisko 4,4 mln złotych.
/Serwis Informacyjny UG Nowy Korczyn/