Majowe ¶piewanie w kaplicy ¶w. Anny w Pińczowie 2013-05-09 16:11:48
Tradycyjnie już wraz z nadej¶ciem maja rozbrzmiewaj± pie¶ni ku czci Maryi. 2 maja w zabytkowej kaplicy ¶więtej Anny w Pińczowie do wspólnego ¶piewania przył±czyli się europoseł Czesław Siekierski, poseł Mirosław Pawlak, marszałek województwa ¶więtokrzyskiego Adam Jarubas,starosta pińczowski Jan Moskwa, burmistrz Włodzimierz Badurak, zespoły ¶piewacze z całego województwa, a także mieszkańcy Pińczowa.
Po wspólnej modlitwie, która rozpoczęła się o godzinie 19.00, ksi±dz dziekan Jan Staworzyński skierował do wiernych kilka słów. Wspólne ¶piewanie rozpoczęto od znanej wszystkim pie¶ni "Chwalcie ł±ki umajone". 
A wspólnemu ¶piewaniu i podtrzymywaniu tradycji nie przeszkodziła nawet brzydka pogoda.
|
|
|