Nowy Korczyn 5 maja rozbrzmiał muzyką ludową. A to wszystko za sprawą
Przeglądu Rejonowego Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem.
W przeglądzie tym zaprezentowało się 28 podmiotów wykonawczych - grup, zespołów i solistów ludowych z południowo-wschodniej części naszego województwa. Nad całością czuwała komisja z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, która oceniała przede wszystkim ubiór wykonawców, czystość śpiewu, poprawność mówienia gwarą, repertuar, a także ogólny wyraz artystyczny.
Najlepiej wypadli i zarazem zakwalifikowali się do buskiego przeglądu, następujący wykonawcy: zespoły śpiewacze „Bolechowiczanie”, „Brzezinianki”, „Pacanowianie”, „Kępianki”, „Wolanecki”, soliści Tadeusz Kania, Adam Kocerba, Waldemar Nowak, Andrzej Madej, solistki Alfreda Nowak, Stanisława Żądecka, kapele Stefana Wyczyńskiego, rodzinna Korbanów, „Korczynianie”, „Buskowianie”, „Działoszacy”, „Pierzchniczanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wiśliczanie”
Jak podkreślił przewodniczący jury Jerzy Gumuła, tegoroczne prezentacje wyróżniały się doborem utworów, bardzo dobrym ich wykonaniem oraz świetną oprawą sceniczną występów.
/Serwis Informacyjny UG/