Obchody Święta Konstytucji 2013-05-06 12:51:36
Nowokorczyńskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja zainaugurowała msza święta odprawiona o godz. 12 w Kościele Św. Trójcy, w której uczestniczyła grupa wiernych, miejscowa straż, poczty sztandarowe oraz orkiestra dęta im. Jana III Sobieskiego.
Po nabożeństwie uczestnicy patriotycznej manifestacji przy dźwiękach orkiestry przeszli ulicami Nowego Korczyna pod pomnik upamiętniający męczeństwo Polaków w okresie II wojny światowej, gdzie przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacje szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem.

/Serwis Informacyjny UG/
|
|
|