Bardzo uroczyście obchodzono w Pińczowie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się wspólną sesją Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Sesję otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz, który w okolicznościowym referacie przypomniał o znaczeniu Konstytucji 3 maja oraz genezie jej powstania.
Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, a także absolwenci Nikola Bębenek i Kamil Latocha, przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny.
W intencji Ojczyzny oraz strażaków, których święto obchodzone jest 4 maja, została odprawiona msza święta, po której uformował się pochód. Jego uczestnicy przeszli na plac Konstytucji 3 Maja, a poprowadziła ich Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej pod batutą Tadeusza Bartosa.

Na miejscu odegrano hymn narodowy i wciągnięto na maszt flagę państwową. Z krótkimi przemówieniami wystąpili starosta Jan Moskwa, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz oraz burmistrz Włodzimierz Badurak.
O ważnej roli strażaków mówił prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej Zbigniew Kierkowski. Pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja złożono wiązanki kwiatów.

Wartę przy pomniku, tradycyjnie już, pełnili harcerze. Każdy mieszkaniec Pińczowa otrzymał od pracowników Urzędu Miejskiego chorągiewkę.
/kr/, zdjęcia Lilka