Obchody 3 maja w Pińczowie
2013-05-06 10:09:01

Bardzo uroczyście obchodzono w Pińczowie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się wspólną sesją Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Sesję otworzył i poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz, który w okolicznościowym referacie przypomniał o znaczeniu Konstytucji 3 maja oraz genezie jej powstania.



Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie, a także absolwenci Nikola Bębenek i Kamil Latocha, przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny.

3maja_pinczow1.jpg

3maja_pinczow2.jpg

W intencji Ojczyzny oraz strażaków, których święto obchodzone jest 4 maja, została odprawiona msza święta, po której uformował się pochód. Jego uczestnicy przeszli na plac Konstytucji 3 Maja, a poprowadziła ich Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej pod batutą Tadeusza Bartosa.

 3maja_pinczow3.jpg

3maja_pinczow4.jpg 

Na miejscu odegrano hymn narodowy i wciągnięto na maszt flagę państwową. Z krótkimi przemówieniami wystąpili starosta Jan Moskwa, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz oraz burmistrz Włodzimierz Badurak.

 

3maja_pinczow5.jpg

3maja_pinczow6.jpg

O ważnej roli strażaków mówił prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej Zbigniew Kierkowski. Pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja złożono wiązanki kwiatów.

 3maja_pinczow7.jpg

Wartę przy pomniku, tradycyjnie już, pełnili harcerze. Każdy mieszkaniec Pińczowa otrzymał od pracowników Urzędu Miejskiego chorągiewkę. 


/kr/, zdjęcia Lilka






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13962