W sobotę 27 kwietnia Pływalnia Miejska przy BOSiR w Busku-Zdroju gościła najmłodszych pływaków w ramach zawodów Małej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej. W zmaganiach udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ponad 200 dzieci z 9 klubów pływackich województwa świętokrzyskiego.
Nasze miasto reprezentowała liczna 30-osobowa grupa zawodników miejscowej Unii trenowanych przez Monikę Morońską, Michała Majewskiego oraz Rajmunda Pawia. Dla wielu udział w sobotnich zawodach był oficjalnych debiutem.
A oto lista zawodników:
Filip Świątek 2002, Weronika Rutkowska 2002, Wiktoria Szumilas 2003, Marta Lasota 2004, Dominika Kosela 2003, Maria Rusak 2003, Amelia Tarnowska 2004, Natalia Ciślak 2003, Oliwier Stecki 2003, Wiktor Majcher 2003, Kacper Stępień 2005, Damian Nachyła 2003, Jan Lis 2004, Oskar Piwowarczyk 2003, Hubert Tomczyk 2004, Bartosz Kralka 2004, Krzysztof Owczarczyk 2003, Gabriela Marzec 2005, Alicja Miśta 2004, Aleksandra Adamczyk 2003, Weronika Makuch 2005, Patrycja Kornaś 2005, Julia Foryś 2004, Alicja Służalska 2004, Milena Śledzik 2004, Filip Papier 2003, Wiktor Małęga 2003, Miłosz Wiek 2006, Wiktor Papier 2005, Oliwia Malara 2004.

Najlepszymi zawodnikami naszej drużyny byli:
Filip Świątek – II miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:36,44)
– III miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym (2:48,33)
Oliwier Stecki – VI miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:40,98)
Wiktoria Szumilas – XII miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym (0:52,50)
Weronika Rutkowska – XII miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:46,90)
Kluby biorące udział w zawodach:
1. Unia Busko-Zdrój
2. Korona Swim Kielce
3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
4. Foka Sandomierz
5. Barakuda Starachowice
6. Salos Cortile Kielce
7. Wodnik Końskie
8. Orka MOSiR Kielce
9. Delfin Połaniec
Jak twierdzą trenerzy, coraz lepsze wyniki uzyskane przez naszych najmłodszych zawodników pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Słowa podziękowania za wspieranie działalności statutowej klubu oraz pomoc przy organizacji zawodów pływackich należą się: przedstawicielom władz Miasta oraz Panu Waldemarowi Sikorze - Burmistrzowi MiG, Panu Marianowi Raganowi - Dyrektorowi BOSiR oraz Panu Arkadiuszowi Krzemińskiemu - Prezesowi MUKS Unia Busko-Zdrój za bezinteresowne zaangażowanie, dzięki jego staraniom stowarzyszenie prężnie się rozwija, pozyskuje sprzęt pływacki od sponsorów (nowe linki nawrotowe do stylu grzbietowego firmy TYR) oraz stwarza jak najlepsze warunki do treningu sportowego naszych pociech.
Kolejne zawody Małej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej odbędą się 18.05.2013 w Sandomierzu, natomiast zawodnicy Dużej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej odbędą się już 11.05 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wszystkich chętnych klub Unia serdecznie zaprasza na zajęcia pływackie na obiekcie buskiej pływalni przy BOSiR ul. Grotta 3a, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 17.00.
mM