'Szczęśliwej drogi, już czas' - takie hasło przyświecało zakończeniu roku szkolnego klas maturalnych, które w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju odbyło się w piątek 26 kwietnia. Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły.
Przedstawiciele młodzieży rozpoczęli od podziękowania wszystkim obecnym, którzy uwierzyli, że "uczniom uda się przejść po kruchym moście nad rwącą rzeką wiedzy". Następnie głos zabrał dyrektor Andrzej Bilewski, który powitał wszystkich obecnych. Życzył młodzieży powodzenia w realizacji marzeń, podkreślając, że zaradność i umiejętność odnalezienia się w społeczeństwie są w życiu równie ważna, jak zdobyta wiedza.

Spotkanie było doskonałą okazją, by nagrodzić najlepszych uczniów, dziękując im za reprezentowanie szkoły podczas różnych konkursów czy uroczystości, a także za znakomite wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Z klasy IV h Bartosz Fijałkowski, Paulina Hofman, Sylwia Zadara, Anna Konieczna, Katarzyna Juszczyk.
z klasy III a LO: Justyna Chabinka, Wiktor Trzeszkowski, Aleksandra Cupiał, Daria Przekota, Dawid Maj, Aleksandra Wojtaś, Małgorzata Kojs,
z klasy IV e: Ewa Bławat, Joanna Fortuna, Maria Żaneta Kowalska, Kamil Karita, Klaudia Kogut,
z klasy III b LO: Dawid Baran, Klaudia Szafranek, Magdalena Szumilas, Katarzyna Kaszuba
z klasy 3 c LO: Mateusz Marzec, Monika Banaś, Joanna Krzemień, Diana Otrębowska
z klasy IV g: Karolina Szczukiewicz, Dorota Tkacz, Patrycja Sagan.
Nagrodzono również najlepszych sportowców, podziękowano wszystkim honorowym dawcom krwi. Prezes Oddziału Rejonowego PCK Marcin Podesek odznaczył dyrektora szkoły honorową odznaką PCK.
Maturzystom życzymy "połamania piór" podczas egzaminów, które zbliżają się wielkimi krokami...
/kr/