Wymiana linii energetycznej w Nowym Korczynie
2013-04-24 11:29:38

Dzięki staraniom gminy Nowy Korczyn PGE Dystrybucja (ZEORK) będzie
realizować zadanie pod nazwą „Budowa linii energetycznej kablowej
średniego napięcia, stacji transformatorowej 15/0,4 kV kontenerowej,
linii kablowej niskiego napięcia oraz wykonanie rozcięć w istniejącej
linii napowietrznej na działkach położonych w miejscowości Nowy
Korczyn”.





Głównym celem zadania będzie wymiana przyłączy napowietrznych na przyłącza kablowe (ziemne) do poszczególnych prywatnych gospodarstw domowych objętych projektem. Są to ulice: Farna, Zaścianek, Zamkowa, Rzeźnicza, Krakowska, Rynek oraz plac festynowy. Mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przedmiotową wymianą.

Realizacja inwestycji, mająca na celu wymianę starych przyłączy napowietrznych na nowe ziemne, przyczyni się do poprawy estetyki odnowionej części Nowego Korczyna, gdyż w konsekwencji znikną stare słupy betonowe.

/Serwis Informacyjny UG/






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13882