Umowa na rewitalizację Nowego Korczyna podpisana
2013-04-23 22:22:52


W piątek 19 kwietnia br. Wójt Paweł Zagaja wraz ze Skarbnikiem Gminy Joanną Parlak podpisali umowę z konsorcjum firm „BUD-BET” z Wełcza i „SZTUK-BUD” z Buska Zdroju na rewitalizację miejscowości gminnej Nowy Korczyn.



 umowa1.JPG

umowa2.JPG 

W ramach inwestycji przewidziano przede wszystkim wymianę infrastruktury  podziemnej, tj. sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej, a także remont nawierzchni jezdni, miejsc postojowych, chodników, wymianę oświetlenia ulicznego na placu rynkowym oraz ulicach przylegających do Rynku (ul. Rzeźnicza, Zamkowa, Zaścianek i Farna), poprawę stylistyki poprzez małą architekturę starej części centrum (ławki, kosze, latarnie).

 Na Placu Rynkowym powstanie nowy szalet, a także budynek Punktu Informacji Turystycznej połączony z wiatą przystankową. Planuje się ponadto remont placu festynowego poprzez odwodnienie oraz wykonanie nowej nawierzchni i miejsc parkingowych, a także remont budynku magazynowego (wymiana pokrycia dachowego, nowej elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej), a także oczyszczenie nadbrzeża rzeki Nidy i urządzenie tam przystani kajakowej oraz niewielkiej plaży i kąpieliska. Wartość kosztorysowa zadania wynosi 4 385 842,16 zł.

/Serwis Informacyjny UG/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13879