Pobili 23 – latka i wywieźli do lasu – sprawcy zatrzymani 2013-04-23 13:13:42
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali czterech mężczyzn, w wieku od 22 do 38 lat, którzy podejrzewani są o wtargniecie minionej nocy do domu 23 latka, mieszkańca pow. kieleckiego, dotkliwe pobicie pokrzywdzonego, rozbój, a także pozbawienie wolności i zmuszanie 23 - latka do określonego zachowania.
Podejrzewani o szereg przestępstw noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy, na terenie gminy Miedziana Góra. Jak wstępnie ustalili kieleccy kryminalni, czterej mężczyźni, przyjechali na teren jednej z posesji dwoma pojazdami. Wtargnęli do domu, gdzie znajdował się 23 – latek i jego 56 – letni ojciec. Jeden ze sprawców uderzył w twarz 56 – latka, następnie napastnicy wdarli się do domu i wyciągnęli siłą 23 – latka. Młodego mężczyznę wywieźli w rejon pobliskiego lasu, grożąc mu i zmuszając do określonego zachowania. Jak się okazało sprawcy dotkliwie pobili 23 – latka i zabrali mu portfel z pieniędzmi. Następnie pozostawili go w lesie. Mężczyzna trafił do szpitala. 

Jeszcze tego samego dnia sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze ustalili, że za udział w opisywanym zdarzeniu mogą odpowiadać czterej mężczyźni, mieszkańcy powiatu kieleckiego. Wszyscy podejrzewani zostali zatrzymani wieczorem na terenie gminy Zagnańsk. Trafili do policyjnej celi. Dzisiaj będą składać szczegółowe wyjaśnienia. Sprawcom za popełnione przestępstwa może grozić nawet 12 lat więzienia.
Źródło: KMP Kielce
|
|
|