Ogólnopolska akcja 'Żółty Tydzień'
2013-04-17 11:48:58

15 kwietnia rozpoczęła się XXVI edycja ogólnopolskiej akcji 'Żółty Tydzień'. Jest ona poświęcona przede wszystkim edukacji na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B), a także popularyzacji szczepień ochronnych. Akcja zakończy się 26 kwietnia.


Okazuje się, że wirusowe zapalanie wątroby typu A, tzw. żółtaczka pokarmowa to bardzo poważna choroba szczególnie u dorosłych. Można się przed nią zabezpieczyć, szczepiąc się.Podobnie jest z wirusowym zapaleniem wątroby typu B czyli żółtaczką wszczepienną, która jest jedną z najpoważniejszych i najgroźniejszych chorób zakaźnych. Wirusem typu B dużo łatwiej się zarazić niż wirusem HIV. Każdy z nas, poza szczepieniem powinien również podejmować działania zmniejszające ryzyko zachorowań. Przede wszystkim należy pamiętać o używaniu gumowych rękawiczek podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Decydując się na tatuaż czy akupunkturę, dobrze i bezpiecznie jest wybrać zaufane miejsce, gdzie stosowany jest sprzęt jednorazowego użytku. Więcej informacji na temat choroby i jej zapobieganiu







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13824