Piechurzy z medalami (fotoreporaż)
2013-04-15 11:30:44

79 lat miał najstarszy uczestnik 'Ponidziańskiej 50', rajdu, który w ubiegły weekend wystartował z Buska-Zdroju. Inicjatywa PTTK cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich lubiących ruch. W rajdzie udział wzięło około 150 osób.



Uczestnicy wyruszyli w sobotę 13 kwietnia spod budynku BSCK. Do wyboru były dwie trasy: maratońska, która biegła znakowanymi szlakami turystycznymi: niebieskim: Busko-Zdrój – Chotelek Zielony - Skorocice– Aleksandrów – Chochół – Chotel Zawierzbie – Brzezie - Chotel Czerwony, następnie specjalnie oznakowaną przez organizatorów trasą : znakami pomarańczowymi na trasie Chotel Czerwony – Równiny – Badrzychowice, potem szlakiem zielonym, który dodatkowo oznakowany został znakami pomarańczowymi: Badrzychowice – Rzegocin – Chinków – Solec-Zdrój – Włosnowice – Magierów - Wolica – Stopnica oraz spacerową: czerwonym szlakiem turystycznym PTTK: Busko-Zdrój – Owczary – Pęczelice – Szczaworyż – Skotniki – Sułkowice, a następnie specjalnie oznakowaną przez organizatorów trasą: znakami czerwonymi na trasie Sułkowice – Wolica, potem szlakiem zielonym, który dodatkowo oznakowany został znakami pomarańczowymi Wolica – Stopnica.

 rajd.jpg

rajd1.jpg 

rajd2.jpg 

Celem maszerujących była Stopnica, gdzie każdy mógł przenocować i uzupełnić braki energii. W sobotę rano w Zamku Królewski w Stopnicy odbyło się oficjalne zakończenie rajdu, podczas którego wójt gminy Ryszard Zych w towarzystwie przewodniczącej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Justyny Nurek wręczył pamiątkowe medale i odznaczenia.
Jak mówią uczestnicy rajdu, tu nie liczyło się, kto będzie pierwszy na mecie. Najważniejsze, że udało się przejść całą trasę, często pokonując własne słabości.

zdjęcia Tadeusz Ura http://www.tmb.busko.pl

Chętnych do nabycia zdjęć z rajdu prosimy o kontakt:

"Realnet" - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 32 32, kom 600 785 785 lub 604 509 169  (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13795