W piątek 12 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę zbrodni katyńskiej. Pod pomnikiem na cześć ofiar zbrodni katyńskiej złożono wiązanki oraz zmówiono modlitwę za ich dusze.
Po mszy św. w Klasztorze oo. Franciszkanów przybyłe delegacje oraz wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie pod brzozowym krzyżem zakończono obchody.

Na miejsce przybyli m.in. Zastępca Burmistrza Marek Zatorski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Radkiewicz, Sekretarz Marcin Kozłowski oraz przedstawiciele służb mundurowych. W całej uroczystości przeszkadzał padający nieustannie deszcz.
źródło:pinczow.com.pl